Z ogromną satysfakcją informujemy, że 20 maja 2018r. mieszkaniec powiatu sławieńskiego,  zawodnik Uczniowskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego GROM Sławno, Zbigniew Strzelecki - zdobył Mistrzostwo Świata w wyciskaniu sztangi leżąc na 28 Mistrzostwach Świata Federacji WPA w Trójboju Siłowym, Wyciskaniu i Martwym Ciągu (28th World WPA Powerlifting, Bench Press & Single Deadlift Champ) w Łucku na Ukrainie.
Zbyszek zdobył złoty medal w konkurencji wyciskania sztangi leżąc w kategorii Masters 40-44 w wadze powyżej 125kg oraz srebro w kategorii OPEN. Zbyszek rozpoczął walkę od wagi 200kg, czyli rekordu życiowego, który rok temu zapewnił mu zwycięstwo w Mistrzostwach Europy. Tak podniesiona poprzeczka w pierwszej próbie dosłownie powaliła konkurencję na kolana i dała mu zwycięstwo już po pierwszej próbie! Aby w ogóle możliwe było nawiązanie z nim walki, konieczne było zadeklarowanie przez pozostałych zawodników zbliżonej wagi, co okazało się dla nich zabójcze - wszystkie próby rywali zakończyły się porażką!
Po pierwszej próbie Zbyszek walczył już tylko ze sobą - w drugiej udanej próbie pobił swój rekord życiowy wyciskając 205kg i w trzeciej udanej próbie pobił ustanowiony przed chwilą własny rekord życiowy podnosząc 207,5kg.Zrealizowane zostały wszystkie, bardzo ambitne cele wyznaczone przez trenera Andrzeja Glinkę, który rok temu poprowadził Zbyszka do zwycięstwa w Mistrzostwach Europy - szczytowa życiowa forma, złoty medal i kolejne dwa rekordy życiowe.
Sukces Zbyszka i autorskie metody treningowe Andrzeja to ogromna szansa rozwoju dla mieszkańców powiatu, którzy chcą rozwijać się na polu sportów siłowych. Mistrzostwo Europy sprzed roku przyciągnęło rzesze młodych ludzi, którzy ze względu na wiek mają szanse na jeszcze większe sukcesy. Wypracowane strategie i metody treningowe otwierają im drogę do zwycięstw na arenach całego świata! Gratulujemy zwycięstwa Zbyszkowi i dziękujemy trenerowi Andrzejowi Glince za wspaniałe przygotowanie zawodnika! Wyjazd na Mistrzostwa był możliwy dzięki zaangażowaniu Zarządu Klubu USKS Grom oraz wsparciu sponsorów: Starostwu Powiatowemu w Sławnie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Sławnie, firmy this.audio, producentowi sztukaterii budowlanej - firmy Gzyms.